Chorwacja - Portal podróżniczy

Chorwacja plaże - najładniejsze plaże Istrii

Chorwacja ma przepiękne i malownicze plaże. Najładniejsze plaże półwyspu Istria na Chorwacji to plaże położone w zatoczkach, otoczone bujną roślinnością i drzewami sosnowymi. Większość plaż jest kamienistych lub pokrytymi drobnym żwirkiem. Znajdziemy tu również nieliczne plaże piaszczyste. Morze jest  krystalicznie przejrzyste, a im mniej popularna zatoczka, tym bogatsze życie podwodne.

Plaża Mulini w Rovinj

Plaża Mulini w Rovinj

Plaża Mulini położona jest w centrum miasta, nieopodal malowniczej starówki Rovinj. Plaża znajduje się w spokojnej zatoce z pięknym widokiem na morze i półwysep. Charakteryzuje się łagodnym zejściem do wody. Jest to plaza żwirkowa. Doskonale wyposażona w wygodne leżaki i parasole. Obok znajduje się Mulini Beach Bar, w którym można zamówić coś dla ochłody i przekąsić co nieco. Plaża Mulini to luksusowa plaża z przepięknymi terenami zielonymi, trochę takie chorwackie Saint-Tropez. Ceny nie należą tu do najniższych.

Plaża Cervar koło Porec

Plaża Cervar koło Porec

Najlepsza miejscówka do plażowania koło Porec. Plaża znajduje się na niewielkim półwyspie. Dojazd autem możliwy do samego miejsca plażowania. Auto można zaparkować tuż przy plaży, jest to duża wygoda dla rodzin z dziećmi, nie trzeba daleko nosić ekwipunku plażowego. Znajduje się tu dużo naturalnego cienia pod drzewami, można rozwiesić hamak lub rozłożyć leżaki. Pełne słońce do plażowania mamy dostępne na skałach. Konieczne są buty do wody, ponieważ zejście jest po skałkach. Dla dzieci wygodne i łagodne zejście do wody znajduje się na początku półwyspu. Woda jest czysta, dzięki temu jest to idealne miejsce do nurkowania.

Plaża Bi Village w Fazana

Plaża Fazana - Istria

Długa plaża pokryta drobnymi kamyczkami, sporo drzew, można plażować zarówno w ich cieniu jak i w pełnym słońcu. Plaża o łagodnym zejściu do wody, bardzo popularna wśród rodzin z dziećmi. Park wodny zapewnia atrakcje dla starszych dzieci umiejących już pływać. Wzdłuż plaży ciągnie się alejka z kostki łącząc dwie miejscowości Fazana i Valbadon. Sporo tu beach barów i oczywiście restauracji w Fazana, do której jest około kilkunastu minut nadmorską promenadą. Widok z plaży rozpościera się na wyspy parku narodowego Brjiuni. Park Brjiuni jest wspaniałą atrakcją dla całej rodziny. Plaża Bi Village jest bardzo popularna ze względu na swoje dogodne położenie bliskie centrum miasteczka i campingów.

Plaża Mala Kolumbarica - Premantura (Kamenjak National Park)

Plaża Mala Kolumbarica - Premantura

Jedna z wielu przepięknych plaż na półwyspie Kamenjak . To właściwie nawet nie plaża tylko półki skalne do plażowania. Położona jest w pełnym słońcu. Zalecany jest parasol lub okrycie głowy. Plaża raczej dla dobrze pływających, położona jest na samym krańcu Istrii i najbardziej wysunięta w morze. Uwaga na prądy morskie. Z plaży można wpłynąć do jaskini - wspaniałe przeżycie! Obok plaży 5 - metrowe klify do skakania! lub podziwiania śmiałków. Miejsce zdecydowanie warte odwiedzenia. Bajeczne widoki na otwarte morze i przepiękne zachody słońca. Bardzo duży parking i safari bar ukryty w cieniu chatek z bambusa na wyciągnięcie ręki. Całość sprawia, że czujemy się jakbyśmy dotarli do egzotycznego i tajemniczego miejsca.

Plaża Debeljak – Premantura (Kamenjak National Park)

Plaża Debeljak – Premantura

Plaża Debeljak położona jest w pięknej zatoce, z łagodnym zejściem do wody. Dno przy brzegu jest kamieniste, a następnie piaszczyste, przez co kolor wody staje się turkusowy. Woda jest krystalicznie czysta o bardzo dużej przejrzystości idealna do nurkowania. Jedyny minus, to brak zacienionych miejsc. Wzdłuż brzegu biegnie ścieżka, którą można wybrać się na spacer. Wjazd na Kamenjak kosztuje 80 kun za samochód, a z biletem otrzymujemy mapkę rezerwatu z zaznaczonymi plażami i atrakcjami. Plaż na półwyspie jest kilkanaście i trudno zdecydować się na odwiedzenie tylko jednej.

Plaża Skokovica – Premantura (Kamenjak National Park)

Plaża Skokovica Istria

Plaża Skokovica znajduje się w naturalnej zatoce żwirowej. Plaża jest niewielka, ale za to mamy tu i drobny żwirek z łagodnym zejściem do wody i skałki, a całość otoczona jest sosnami. Można wylegiwać się w słońcu lub wygodnie rozlokować się w cieniu drzew. Woda jest czysta i spokojna, doskonała do orzeźwiającej kąpieli. Panują tu wspaniałe warunki do nurkowania z rurką. Na samej plaży znajduje się mały bar z przekąskami i napojami.

Plaża Bijeci w Medulin

Piaszczysta plaża Medulin - Chorwacja

W miejscowości Medulin znajduje się jedna z nielicznych piaszczystych plaż. Jest jedną z najpopularniejszych plaż na Istrii. Uwielbiają ją rodziny z dziećmi. Woda jest tutaj płytka i cieplejsza niż na plażach żwirowych. Nie jest już tak przezroczysta, ale za to można budować zamki z piasku. Jest to plaża gwarna z dobrze rozwiniętą infrastrukturą. Tuż za plecami mamy bary, lodziarnie i szereg atrakcji dla dzieci. Można wynająć leżaki i parasole. Jest również kilka dużych drzew, więc możemy rozłożyć się w cieniu.

Plaża Zambratija w Umagu

To kolejna piaszczysta plaża na Istrii. Plaża Zambratija położona jest na północ od Umagu. Spokojna plaża dla całej rodziny, pokryta drobnym piaskiem i płytką wodą, dzięki czemu małe dzieci mogą się kąpać. Można wypożyczyć tu parasole i leżaki. Na brzegu znajduje się kawiarnią i bar z przekąskami.

Plaża Hawaii Beach w Pula

Na półwyspie Verdula w Puli znajduje się niewielka, ale urokliwa Hawaii Beach. Krystalicznie czysta woda nabiera pięknego koloru na tle białych kamyczków. Wejście do wody jest płytkie, a po stronie skał jest wystarczająco głęboko na skoki. W sezonie jest bardzo oblegana, nie zawsze jest gdzie się rozłożyć. Otoczona jest drzewami, więc można znaleźć wygodne miejsce w cieniu.

Plaża Sol Polynesia w Katoro

Na południe od miejscowości Umag znajduje się małe miasteczko Katoro z plażą Sol Polynesia. Jest to plaża idealna dla rodzin z dziećmi. Plaża składa się z piasku i żwiru, otoczona drzewami iglastymi. Jest łatwo dostępna dla dzieci oraz dla osób niepełnosprawnych. Plaża została wyróżniona Błękitną Flagą za czystą, przejrzystą wodę. Obok plaży znajduje się plac zabaw dla dzieci, można tu również spróbować nart wodnych, czy pograć w siatkówkę. Mamy tu także do dyzpozycji kilka beach barów i restauracji.

Plaża Koversada w Vrsar

Plaża Koversada - Vrsar

Koversada to największa plaża nudystów w całej Chorwacji. Plaża i camping w Vrsar to raj dla wszystkich nudystów! Plaża dla nudystów Koversada istnieje od 1961 roku i cieszy się niesłabnącą popularnością. Jest to plaża w większości kamienista, ale są również płaskie półki skalne idealne do opalania.

Na wybrzeżu rozlokowane są platformy pozwalające na wygodne opalanie i pływanie. Plaża jest bardzo dobrze zorganizowana z prysznicami, toaletami i balustradami ułatwiającymi zejście do wody. Plaża została wyróżniona międzynarodową Błękitną Flagą za czyste morze, wyposażenie oraz jakość usług. Cieszy się dużą popularnością wśród naturystów, ale nawet w miesiącach wakacyjnych nie jest zatłoczona. Oceniana jest jako jedna z najlepszych plaż FKK w Europie.

Dzika i panoramiczna plaża Lakosase: Oaza natury na Istrii

Plaża Lakosase to prawdziwy klejnot skryty na pięknym półwyspie Istrii w Chorwacji. To miejsce, gdzie natura w pełnej okazałości ukazuje swoje piękno, tworząc niezapomniane wrażenia dla wszystkich, którzy pragną uciec od zgiełku i odkryć dziką, nieskażoną krainę.

Aby dotrzeć do tego magicznego miejsca, trzeba wybrać się drogą szutrową, która prowadzi przez malownicze tereny i dodaje odrobinę ekscytacji do wycieczki. Z miejscowości Liżnjan, udaj się na drogą, która wiedzie w kierunku plaży Lakosase. Ta trasa daje możliwość zanurzenia się w dzikim i naturalnym otoczeniu, a jednocześnie pozwala poczuć się bliżej przyrody i uroków Istrii.

Plaża Lakosase Istria

Plaża Lakosase wyróżnia się swoją niezmąconą naturą i spektakularnymi widokami. To kamieniste plaże i malownicze klify, które tworzą niezwykłe połączenie między brzegiem morza a otaczającym krajobrazem. Panorama tego miejsca oczarowuje każdego, kto stanął na tym wyjątkowym wybrzeżu.

Wizyta na plaży to nie tylko chwila relaksu, ale także prawdziwe doświadczenie z naturą. Tu można poczuć siłę wiatru, usłyszeć szum fal i oddać się spokojowi otaczającej przyrody. Dla miłośników przygód, Lakosase stanowi także doskonałe miejsce do wspinaczki po klifach, czy kajakarstwa, co pozwala odkrywać to miejsce z nowej perspektywy. Brak tłumów turystów i komercyjnych zabudowań pozostawiają to miejsce w naturalnym stanie spokoju i harmonii z naturą.