Chorwacja - Portal podróżniczy

Chorwackie wino

Motovun miasto w górach

Motovun to średniowieczne miasteczko istryjskie, bajecznie położone na wzgórzu pośród lasów pełnych trufli. Region ten jest największym na świecie naturalnym siedliskiem trufli białej. Zwiedzający mogą podziwiać z murów miasta zapierający dech w piersiach widok winnic i gajów oliwnych. Mogą wybrać się na spokojny spacer po średniowiecznych uliczkach, podziwiać malownicze krajobrazy lub odpocząć w jednej z restauracji. Atmosfera i widoki przywołują wspomnienia z miasteczek w Toskanii.

więcej...
 
Istarski prsut - szynka Chorwacja

Istrijski pršut doskonale komponuje się z winami z Istrii, które są znane ze swojej wyjątkowej jakości i różnorodności. Region Istrii słynie ze swoich winnic, gdzie uprawia się różne odmiany winorośli. Wina z Istrii charakteryzują się bogatym bukietem, zrównoważonym smakiem i wyjątkową elegancją. Bez względu na to, czy preferujesz czerwone, białe czy różowe wina, Istria z pewnością zaspokoi Twoje podniebienie.

więcej...
 
Wyspa Krk na Chorwacji

Wyspa Krk leży na północnym wybrzeżu Morza Adriatyckiego, niedaleko brzegów Chorwacji. Ta największa wyspa w Chorwacji stanowi prawdziwy raj dla entuzjastów przyrody oraz osób pragnących delektować się urokami Morza Adriatyckiego. Dowiedz się, jak harmonijnie splatają się przyrodnicze uroki wyspy i pasja twórców win, tworząc niepowtarzalne smaki, które przenikają każdy kieliszek wina z Krku.

więcej...
 

Jeżeli podoba Ci się moja strona możesz mnie wesprzeć kupując symboliczną kawę. Dziękuję!

Postaw mi kawę na buycoffee.to